TomTom będzie dostarczał mapy dla Apple

Duńska firma TomTom NV powiedziała we wtorek, iż będzie dostarczać mapy dla Apple Inc. do ich nowo ogłoszonego serwisu mapowego, w ramach umowy, która może pomóc w utrzymaniu przez TomTom roli lidera mimo spadającej sprzedaży urządzeń nawigacji satelitarnej.
TomTom powiedział, iż podpisał globalną umowę z Apple która odnosi się do map i informacji z nimi skojarzonymi. Mimo iż nie ujawniono więcej detali, te informacje wysłane przez TomTom spowodowały nagły wzrost wartości akcji TomTom o 14%.
Informacja o podpisaniu umowy między TomTom a Apple dociera do nas dzień po tym, jak Apple ogłosiło na corocznej konferencji dla programistów iż zastąpi mapy Googla na iPhonach i iPadach innym rozwiązaniem.
Apple powiedział, że ich usługa posiada tryb wyświetlania mapy w 3D, razem z możliwością wyszukiwania lokalnych usług oraz trybem nawigacji samochodowej z instrukcjami krok po kroku.
Analitycy powiedzieli, że ta współpraca wróży bardzo dobrze dla TomToma, który cierpiał z powodu spadającej sprzedaży urządzeń nawigacji GPS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 4 + 7

Easy AdSense by Unreal