Intel: Android nie jest przygotowany do współpracy z procesorami wielordzeniowymi

Mimo iż Intel jest znany i ceniony jako producent procesorów dla desktopów i laptopów, to musi jeszcze popracować nad zdobyciem uznania w biznesie smartfonów. Niemniej jednak, Intel jest zdecydowanie zainteresowany w przekonaniu producentów smartfonów i tabletów że procesor Medfield Atom jest najlepszym wyborem dla przyszłych mobilnych urządzeń.
Jak powiedział Mike Bell, General Manager Intelowskej Mobile and Communications Group, Android jeszcze nie jest przygotowany do współpracy z procesorami wielordzeniowymi.
Podczas gdy większość dostawców procesorów bazujących na architekturze ARM skupiają się na procesorach dwu i cztero rdzeniowych, Intel właśnie “najechał” na rynek procesorów dla Androida ze swoim procesorem Medfield Atom.
Poza Mike Bell, również prezes Nokii, Stephen Elop ogłosił, że dwu i cztero rdzeniowe procesory w telefonach komórkowych zużywają baterię bardziej niż cokolwiek innego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 4 + 9

Easy AdSense by Unreal