Pełna instrukcja do rekuperacji AERIS ComfoAir CA 350

Kupiłem rekuperację firmy Aeris o nazwie ComfoAir CA 350 Standard. Wydawać by się mogło, iż jest to słabo wyposażona centralka. Studiując polskie instrukcje obsługi – można odnieść wrażenie, że właśnie tak jest. A wszelka zmiana nastawów (np. ustawienie mocy wentylatorów na każdym z poziomów) jest nie możliwa lub może ją dokonać tylko instalator.

Tymczasem zapoznając się z angielską wersją dokumentacji, znajdziemy tam informacje o menu P3, które właśnie pozwala na ustawienie prędkości wentylatorów na każdym z poziomów. Zapraszam więc do pobrania instrukcji: ComfoAir350_GB_EN.

Powinno pasować do wielu różnych modeli rekuperacji. Otóż ComfoAir jest produkowane przez holenderską firmę J.E. Stork która należy do koncernu Zehnder. Produkują oni wiele modeli rekuperatorów sprzedawanych pod różnymi markami. A więc Aeris, Zehnder, ComfoAir i kilka innych marek kryje w sobie ten sam sprzęt.

Obecnie pracuję nad możliwością sieciowego sterowania tą centralką (i podobnymi do niej) – mam już pierwsze sukcesy – udało mi się “porozmawiać” z centralką przy pomocy komputera :) . Możliwe jest zarządzanie centralką przez internet, czy też prezentowanie statusu na domowym “panelu sterowania” (mam w planach).
API umożliwia oprócz odczytu statusu, również zmianę poziomu wentylacji, odczyt temperatur (4 temperatury: powietrza zewnętrznego, po odzysku ciepła, pobieranego z domu, wydmuchiwanego na zewnątrz) co umożliwi np. obliczanie sprawności czy też integrację z systemem ogrzewania.

Więcej – już wkrótce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 3 + 7

Easy AdSense by Unreal