Jak opisać tablicę bezpieczników?

Budując dom spotkamy się z problemem opisu tablicy bezpieczników. Chociaż dostępne są gotowe rozwiązania, ja tutaj zaproponuję wykorzystanie arkusza Excel.

Najpierw musimy poznać rozmiar jednego modułu DIN. Według specyfikacji DIN jego szerokość do 175 mm. Teraz należy sprawić, aby excel pozwolił na ustawienie tej wielkości w komórce. Niestety excel pracuje na szerokościach wyrażonych w znakach oraz w pikselach. Z pomocą przyjdzie nam artykuł na stronach Microsoft pozwalający w przybliżeniu przeliczyć wartości z pikseli na milimetry. Jednostki miar i linijki w programie Excel – Excel – Office.com.
Jak można łatwo przeliczyć – 96 pikseli to 254 milimetry, stąd nasze 175 milimetrów to będzie w przybliżeniu 6,14 piksela – i taką wartość szerokości komórki ustawiamy. Teraz możemy opisywać bezpieczniki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 3 + 9

Easy AdSense by Unreal