Worlds first Android edu-tablet debuts

Edu tablet

Idea jest następująca:

Zastąpić ciężkie tornistry naszych dzieci przez lekkie i tanie tablety. Jak może to działać?

  1. Wszystkie podręczniki dostępne są w wersji elektronicznej jako ebooki na systemie np. Android
  2. Dzieci korzystają z dodatkowych aplikacji wspierających ich na konkretnych przedmiotach, pozwalających np. na pisanie odręczne etc.
  3. Dziecko przychodząc do klasy, włącza tablet a nauczyciel korzystając z biurkowego rozwiązania, widzi jakie dzieci przyszły (właściwie tablety) do klasy
  4. Oprogramowanie nauczyciela automatycznie pobiera lub odbiera zadania domowe z tabletów dzieci
  5. Zadania są automatycznie sprawdzane, a wynik wysyłany do tabletu dziecka
  6. Lekcja jest prowadzona z wykorzystaniem rzutnika, w miarę jak temat lekcji jest prezentowany, w aplikacji dla tej lekcji uruchamiane są dodatkowe opcje związane z tematem
  7. Na koniec nauczyciel omawia zadanie domowe, które dzieci mają wykonać w domu
  8. Zadanie jest zapisywane w tablecie, dodatkowo w kalendarzu tabletu jest uruchamiany alarm informujący o konieczności przygotowania wypracowania
Fizyka - jak działa prąd

Przykład aplikacji wspomagającej naukę fizyki

Skąd wziąć na to pieniądze? A no z “wyprawki”. Koszt urządzenia z ekranem 7 cali, procesorem 800 MHz dual core i z baterią pozwalającą na 10 – 12 godzin ciągłej pracy to 300 $ – to jest równowartość pierwszej wyprawki dla dziecka.

Zresztą – zobacz sam: World’s first Android edu-tablet debuts – News – Linux for Devices.

Czy to możliwe? Tak.

Czy opłacalne? Zdecydowanie. Oczywiście umiejętność pisania odręcznego jest ważna – ale umiejętność korzystania z informacji jest kluczowa w przyszłości. Dziś wiedza nie jest zdobywana i zapamiętywana, ale jest ciągle poszukiwana. Ciągle aktualizowana. Dlatego nowe rozwiązania MUSZĄ się pojawić w procesie edukacji. Musimy przygotować nasze dzieci na życie w społeczeństwie informacyjnym, gdzie podstawową umiejętność polega na zdobywaniu i używaniu informacji elektronicznej. Zeszyty, książki w formie jaką dziś znamy będą odchodzić w niepamięć.

Jestem / byłem molem książkowym. Dziś książki z których czerpałem wiedzę zastąpione zostały przez komputer, internet, wikipedię, inne strony WWW.

Post Scriptum

Sprawa wydaje mi się na tyle ważna, iż wysłałem prośbę do Ministerstwa Edukacji Narodowej o opinię w tej sprawie. O ewentualnej odpowiedzi poinformuję.

Comments are closed.

Easy AdSense by Unreal