W poszukiwaniu idealnego smartfona

Od 10 lat jestem użytkownikiem smarfonów. Pierwszym była Nokia 9100. Fajny telefon jak na swoje czasy – duży ekran, pełna klawiatura QWERTY to było to! Kolejne 9210i – lepsza komunikacja ale już zacząłem marzyć o czymś mniejszym – to jednak jest cegła.

Prywatnie kupiłem Palm Treo 650 – doskonały smartfon. Miał wszystko czego potrzebowałem i jeszcze więcej. Działał bardzo szybko, mnóstwo aplikacji – trochę gorzej z WiFi ale wtedy nie było alternatywy. Z żalem rozstałem się z tym telefonem na rzecz nowszej i cieńszej Nokii e61i. Cóż, rozczarowanie, nie dopracowany soft, konfiguracja dostępu do WiFi conajmniej jakby to robić w dzisiejszych czasam pod DOSem. Dziwny telefon. Kolejny (obecny) – Nokia e72 różni się od poprzednika wszyskim i niczym. Wszystkim – bo inaczej jest zorganizowane menu (jak się nawet chciało im to modyfikować?) ale tak samo nie dopracowane i z rozwiązaniami dotyczącymi konfiguracji z poprzedniej epoki.

Przez chwilę miałem iPhone 3G – porażka. Jednak mam za grube palce do pisania na tej klawiaturze. Nie rozumiem idei zaznaczania tekstu, kopiowania, etc. Zrezygnowałem z tego smarfonu.

Zostaję przy e72 mimo jego wad. Ciągle czekam na ten smartfon, który będzie połączeniem iPhone, Nokii z dawnych czasów i przede wszystkim Treo 650. Wg mnie, jest jeszcze miejsce na rynku dla firmy, która dostarczy dobry jakościowo smartfon. Czy będzie to Nokia? Czy Apple? Czy też rozwiązanie Google a może Chińczycy pokażą, że nie tylko potrafią kopiować rozwiązania ale również wymyślić coś innowacynego w tej dziedzinie? Stawiam na Chińczyków z pomocą google – dlaczego? Bo Android to dobry system, do niego trzeba dodać dobry sprzęt z klawiaturą, z integracją z kalendarzem Outlooka (może być przez Google Calendar). Bateria musi pozwalać na kilkudniową pracę smartfona przy umiarkowanym wykorzystaniu 3G czy też WiFi i Bluetooth.

A może już jest taki produkt? Gdzie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 3 + 8

Easy AdSense by Unreal