O innowacji

Temat który chciałem poruszyć często jest sprowadzany do banału. Nie będę tutaj pisał o tym jaki to jestem innowacyjny. Mam inny pomysł na ten wpis. Do rzeczy.

Piszę na urządzeniu z bardzo nie wygodną klawiaturą. Jest to chiński pad Fly touch. Niby gadżet i nie potrzebne urządzenie, a jednak.

Zadaję sobie pytanie: czy pracuję w środowisku, w którym zdecydowano by się na stworzenie prototypu takiego urządzenia? Czy zdecydowano by się na zlecenie produkcji? Co prawda, urządzenie nie jest doskonałe, bateria krótko trzyma. Pewnie u nas uznano by to za wadę uniemożliwiającą wypuszczenie produktu. A jednak mam go.

System android. Prosta konstrukcja. W linuksie piszemy do pliku /dev/fb* wynik wyświetla się na ekranie. Ale trzeba zainwestować. Trzeba widzieć cel. Znowu pytam: czy pracuję w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji o stworzeniu takiego systemu?

Posadzki z żywicy epoksydowej są powszechne w USA. Tam też wymyślono żywicę epoksydową. Jaką trzeba mieć obsesję żeby tworzyć takie rzeczy? Czego nam brakuje?

Jack Welsh napisał, że innowacja polega na rozwiązywaniu problemów przy pomocy metod już znanych, ale stosowanych w innych dziedzinach. Czy tak działam? Czy korzystam z już opracowanych rozwiązań w nowych sytuacjach?

Trzeba najpierw widzieć problem. Mieć dużą ogólną wiedzę, być pewnym siebie, wytrwałym i zadawać pytania oraz szukać odpowiedzi.

2 Comments

 • 2011/07/29 - 21:48 | Permalink

  I feel satisfied after redaing that one.

 • 2011/07/30 - 17:27 | Permalink

  Hekucva good job. I sure appreciate it.

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  *
  = 3 + 7

  Easy AdSense by Unreal